Informacje w trakcie aktualizacji na 2023 rok - dostępne wkrótce

Fotowoltaika, panele fotowoltaiczne/słoneczne, pompy ciepła - dofinansowanie - Poznań

dotacje fotowoltaika pompy ciepła

Program Mój Prąd edycja 5.0 – program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Zostań prosumentem i otrzymaj nawet 34500zł dopłaty do instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, projektowanej przez Adapia Energy. Dodatkowo możesz otrzymać dotację na klimatyzację z funkcją ogrzewania (4400zł), pompę ciepła powietrze woda (19400zł) lub gruntową pompę ciepła (28500zł). Co ważne – wszelkie formalności załatwimy za Ciebie!

Program Czyste Powietrze – dofinansowanie do budynków modernizowanych

Wysokość dotacji zależna od dochodów. Nawet 100% zwrotu wydatków. Prefinansowanie NFOŚiGW umożliwia realizację kompletnej modernizacji budynku bez środków własnych.  Nawet 135000zł bezzwrotnej dotacji przy najwyższym progu.
Do 71300zł gruntowa pompa ciepła z instalacją CO/CWU
Do 55900zł powietrzna pompa ciepła z instalacją CO/CWU
Do 15000zł instalacja fotowoltaiczna
Do 16700 rekuperacja (również bez wymiany źródła ciepła)
Prowadzimy naszych klientów przez cały proces inwestycji i pozyskiwania dotacji. Realizujemy również umowy bez środków własnych (oparte o prefinansowanie z NFOŚiGW).

“Ulga termomodernizacyjna” – odliczenie kosztów modernizacji energetycznej budynku od podatku

Odliczeniu od podatku podlega kwota poniesiona na modernizację energetyczną budynków jednorodzinnych. Ogólna kwota odliczeń nie może przekroczyć 53 tys. zł, bez względu na liczbę realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych latach. Jednoczesne skorzystanie z programu “Mój Prąd” pomniejsza podstawę faktury podlegającą odliczeniu w ramach ulgi.

Program Moje Ciepło – dla nowych budynków.

Program stworzony z myślą o budynkach nowo-budowanych, spełniających określone regulaminem wymogi energetyczne. Pompy ciepła powietrze woda to dotacja do 7000zł. Gruntowe pompy ciepła to dotacja do 21000zł. Formalności jak zawsze w firmie Adapia – są po naszej stronie. Zapraszamy do współpracy.

Naszym klientom umożliwiamy skorzystanie z atrakcyjnych warunków finansowania inwestycji OZE, takich jak: instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła, rekuperacja czy klimatyzacja. 

Współpracujemy bezpośrednio z bankiem Santander Consumer Bank, a także Alior Bank. Dzięki czemu możemy zaoferować korzystne kosztowo, szybkie kredytowanie inwestycji na okres do 120 miesięcy. Przejrzyste warunki, uproszczone procedury, możliwość szybkiej spłaty, bez ukrytych zapisów podwyższających koszty.

Inwestycje OZE to także możliwość skorzystania z innych eko-produktów, takich jak:

Zielona Energia BNP Paribas.
Ekopożyczka
PKO Bank Polski.
EKO Kredyt PV Bank Ochrony Środowiska.
Kredyt na instalacje PV Credit Agricole.

Oferujemy profesjonalną pomoc w zakresie doboru optymalnej formy finansowania oraz wsparcie formalne, niezbędne do otrzymania obowiązujących dotacji.

montaż paneli słonecznych Poznań
Zielona Energia BNP Paribas.
montaż paneli słonecznych Poznań
Ekopożyczka PKO Bank Polski
montaż paneli słonecznych Poznań
EKO Kredyt PV Bank Ochrony Środowiska
montaż paneli słonecznych Poznań
Kredyt na instalacje PV Credit Agricole

Najczęściej zadawane Pytania

Osoba fizyczna, która posiada podpisaną umowę kompleksową z Zakładem Energetycznym, zamieszkująca w domu jednorodzinnym lub szeregowym.

Dofinansowaniu podlega do 50% tzw. kosztów kwalifikowanych, przy czym maksymalna kwota dofinansowania przy skorzystaniu ze wszystkich dostępnych opcji (w tym gruntowa pompa ciepła) wynosi 58 000 zł. W przypadku instalacji fotowoltaicznych bez opcji dodatkowych będzie to kwota 6000zł.

Moc mikroinstalacji fotowoltaicznej spełniającej założenia programu mieści się w przedziale od 2 kWp do 10 kWp.

Warunkiem koniecznym do skutecznego złożenia wniosku jest podpisanie umowy dwustronnej z dystrybutorem energii oraz zainstalowanie przez niego licznika dwukierunkowego. Wnioski rozpatrywane są zgodnie z procedurą konkursową zawartą na stronie NFOŚiGW. Termin zgłoszenia wniosku musi być zbieżny z terminem naboru.

Dofinansowania nie dotyczą podniesienia mocy istniejących instalacji PV, a jedynie instalacji nowych, tj. powstałych po terminie ogłoszonym w programie MÓJ PRĄD.

Ulga podatkowa tzw. “termomodernizacyjna” w 2023 roku obejmuje całość poniesionych kosztów na fotowoltaikę, czy pompę ciepła (inne instalacje zależnie od przeznaczenia zgodne z charakterem ulgi). Ważne jednak, żeby w przypadku jednoczesnego korzystania z dotacji MÓJ PRĄD podstawę ulgi pomniejszyć o wartość przyznanej dotacji. Należy również pamiętać o limitach ulgi termomodernizacyjnej wynoszącej maksymalnie 53000zł na jednego (współ)właściciela budynku.

Instalacja zgłoszona do programu MÓJ PRĄD nie może być objęta innym programem dofinansowań na instalacje fotowoltaiczne. W związku z powyższym instalacje zgłoszone do programu “Czyste Powietrze” nie mogą zostać jednocześnie objęte programem MÓJ PRĄD.

Dofinansowanie przyznane będzie tylko na nowe urządzenia – wyprodukowane nie później niż 24 miesiące przed instalacją.

Finanse i dotacje

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z Nami a odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania odnośnie finansowania i dotacji fotowoltaiki

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu uzyskania wyceny