Pompa ciepła jako ogrzewanie przyszłości w budynkach jednorodzinnych

Pompy ciepła Poznań - montaż pomp ciepła

Pompy ciepła + montaż

pompy ciepła Poznań

Pompa ciepła jako ogrzewanie przyszłości
w budynkach jednorodzinnych

2/3 kosztów utrzymania budynku związane są z jego ogrzewaniem. Stosując rozwiązania takie jak montaż pompy ciepła możemy zapewnić sobie niskie koszty jego ogrzewania nawet do 20 lat. To jedno z najbardziej ekologicznych i zarazem ekonomicznych urządzeń grzewczych jakie możesz wybrać dla swojego domu. Dodatkowo może pełnić funkcję klimatyzacyjną w upalne dni lata. Pompy ciepła stosuje się w nowych jak i modernizowanych budynkach.

montaż pomp ciepła Poznań

Pompy ciepła

Dzięki procesom rozprężania i sprężania czynnika krążącego w pompie ciepła, przy wykorzystaniu naturalnych źródeł, takich jak grunt, woda, powietrze, z jednej energii elektrycznej możemy “wyprodukować” około 4 – 5 jednostek energii cieplnej. Co oznacza, że montaż pomp ciepła jest gwarancją posiadania bardzo wydajnego systemu grzewczego.

Pompy ciepła – autoryzacja producentów

Nasza firma, w celu uzyskania jak najlepszych efektów, dba o jakościowe produkty. Producenci, od których pozyskujemy pompy ciepła to znane i szanowane na rynku marki. Należą do nich np.: PANASONIC AQUAREA, NIBE, HITACHI, GREE. Posługujmy się materiałami pozyskanymi od tych producentów i mam również ich autoryzację. Wybór dostawcy nigdy nie może zostać pozostawiany przypadkowi. To właśnie na tym etapie rozstrzyga się to jak wysoka będzie jaskość naszych usług i produktów. Pompy ciepła od wyżej wymienionych producentów należą do wysokiej klasy urządzeń, które charakteryzują się niezawodnością i wieloletnią pracą.

Wykonujemy autoryzowane instalacje w oparciu o systemy marek:

Montaż pomp ciepła

Po podjęciu decyzji o zakupie pompy ciepła należy wybrać miejsce jej instalacji, jeżeli nie wiedzą Państwo gdzie najlepiej to zrobić nasi fachowcy służą pomocą. Montaż pomp ciepła powinien odbyć się w miejscu łatwo dostępnym. Dzięki nie będzie problemów przy pracach serwisowych jaki i konieczności dostania się do sterownika pompy. Ważnym elementem jest również doprowadzanie zasilania w odpowiedni sposób. Nasi pracownicy wiedzą jak właściwie wykonać montaż pomp ciepła i także w tej kwestii warto w pełni zdać się na ich wiedzę i doświadczenie.

Zasada działania pompy ciepła

Pompa powietrzna, podobnie jak pompa gruntowa działa w ten sposób, że w zewnętrznej części instalacji krąży niezamrażalna ciecz, która dzięki swej niskiej temperaturze własnej odbiera energię z cieplejszego otoczenia.

Z powodu swej właściwości wrzenia już w niewiele wyższej temperaturze niż sobie właściwa, zaczyna parować. Następnie sprężarka poddaję tę parę wysokiemu ciśnieniu podnosząc jej temperaturę nawet do 40 50 *C. Po oddaniu ciepła w obieg wewnętrzny (para ponownie skrapla się i spływa pod ciśnieniem do zaworu rozprężnego, gdzie chłodzi się dzięki rozprężeniu (jak aerozol).

Po osiągnięciu niskiej temperatury sobie właściwej wraca do obiegu zewnętrznego by ponownie pobrać ciepło z otoczenia. Pompy ciepła zasilane są energią elektryczną jednak są w stanie ogrzać dom i wodę pobierając trzykrotnie mniej prądu niż w sytuacji gdybyśmy chcieli tą energią ogrzać dom tradycyjnymi metodami. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną daje to możliwość redukcji kosztów praktycznie do zera.

pompy ciepła Poznań 2

Korzyści

Komfort

bezobsługowe, automatyczne i efektywne ogrzewanie oraz chłodzenie

Ekologia

brak emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery

Trwałość

urządzenia projektowane na ponad 20 lat ciągłej pracy

Dostępność

brak wymogów względem działki budowlanej oraz mediów

Ekonomia

niskie koszty utrzymania, oszczędność w eksploatacji oszczędność na etapie budowy domu (kotłownia, kominy, przyłącza)

montaż pomp ciepła Poznań 2

Pompy ciepła - dlaczego warto?

Lista zalet i powodów, dla których warto zdecydować się na taką inwestycję, jest bardzo długa. Przede wszystkim pompy ciepła są ekologicznym rozwiązaniem. Taka metoda grzewcza emituje bardzo małe ilości CO2. Kolejny atut to prosta obsług oraz duże bezpieczeństwo użytkowników. Pompy ciepła są wyposażone w system sterownia, który pozwala na idealne dopasowanie do potrzeb Klienta. Jednym z najważniejszych plusów tej inwestycji jest jej opłacalność. Wiadomo na zwrot kosztów trzeba poczekać parę lat, aby później cieszyć się tanią energią i ciepłą wodą użytkową. Tutaj warto zaznaczyć, że ta technologia to nie tylko ogrzewanie mieszkania, ale również skuteczne podgrzewanie wody. Pompy ciepła to urządzenia, których żywotność szacuje się na około 20 -25 lat. Technika pomp ciepła sprawia, że są one również odpowiednie dla alergików i osób z chorobami układu oddechowego. Pompy ciepła wykorzystują powietrze, więc ich montaż nie jest skomplikowany. Nie ingeruje mocno w konstrukcje budynku i jest łatwy do zrealizowania. Co zdecydowanie skraca czas całego procesu oraz zmniejsza jego koszty.

Szacunkowe roczne koszty ogrzewania budynku energooszczędnego, o powierzchni 130m2 oraz ciepłej wody użytkowej dla 4-osobowej rodziny (taryfa G12W)

pompy ciepła Poznań 3

No Data Found

Galeria - Realizacje

Pompy ciepła

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z Nami a odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania odnośnie pomp ciepła

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu uzyskania wyceny