Nowy nabór programy Mój Prąd 4.0 ruszy w I kwartale 2022 roku

Ministerstwo Klimatu i Środowiska potwierdziło, że IV edycja programu Mój Prąd ruszy w I kwartale 2022 roku. Budżet programu planowany jest w wysokości ok. 1 mld zł. O możliwość dofinansowania dodatkowych elementów do fotowoltaiki (ładowarek, magazynów energii/ciepła/chłodu, systemów zarządzania energią) będą mogli ubiegać się również beneficjenci dotychczasowych edycji programów Mój Prąd oraz Czyste Powietrze.

Dla kogo program Mój Prąd 4.0?

Mój Prąd 4.0 będzie nadal dedykowany dla osób fizycznych, mających zawartą umowę kompleksową z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej (OSD). 

Co nowego w programie Mój Prąd w 2022?

Program Mój Prąd 4.0 ma być rozszerzony o:

  • inteligentne systemy zarządzania energią w domu,
  • punkty ładowania (ładowarki do samochodów elektrycznych),
  • magazyny energii elektrycznej,
  • magazyny ciepła i chłodu.

Premiowany będzie zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym elementem umożliwiającym wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej oraz zwiększenie poziomu efektywności energetycznej – informuje Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE.

“Nowa edycja Mojego Prądu będzie silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki rozproszonej w naszym kraju oraz do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii. Pozwoli także na zwiększenie możliwości bilansowania energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym” – dodał Zyska

Kiedy program Mój Prąd 4.0?

Dokładna data startu programu Mój Prąd w 2022 roku nie jest jeszcze znana. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiedziało, że będzie to w I kwartale 2022 r.

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu uzyskania wyceny